Sąd

i

Autor: Pexels

Były poseł PiS i Solidarnej Polski z Poznania z wyrokiem. To nie koniec jego kłopotów

Tomasz G. to były poseł Prawa i Sprawiedliwości, oraz Solidarnej Polski V, VI oraz VII kadencji. Ciąży na nim wiele zarzutów, w tym wyłudzenia z Kancelarii Sejmu pieniędzy. Tym razem zapadł wyrok w sprawie, której początek sięga jeszcze lat 90. ubiegłego wieku. Chodzi o wyłudzanie kredytów na firmę należącą do brata G.

Były poseł Tomasz G. z wieloma zarzutami

Jak podał portal internetowy Głosu Wielkopolskiego zapadł wyrok w jednej ze spraw, które wiszą nad głową byłego posła PiS i Solidarnej Polski. Jak się okazało, chodzi o sprawę jeszcze z lat 90. XX wieku, w której to Tomasz G. miał być pełnomocnikiem rodzinnych sklepów meblowych, które należały do jego brata. Miał sprzedawać na raty meble osobom, tzw. słupom, które nie miały zdolności kredytowej. Gdy te nie były wypłacalne, firma otrzymywała pełną kwotę za meble od banku. To nie jedyne zarzuty G. Oprócz nich, jest oskarżony o wyłudzenia w Kancelarii Sejmu, oraz z dawnego Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Były poseł PiS i Solidarnej Polski skazany!

Tomaszowi G. groziło 1,5 roku więzienia za postawionych przed nim 18 zarzutów. Obrona byłego posła wnosiła o uniewinnienie. Ostatecznie sąd uznał winę oskarżonego i wymierzył mu karę 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat. Sprawa rozpoczęła się dopiero w 2017 roku. Wcześniej były poseł zasłaniał się immunitetem.

To nie koniec kłopotów byłego posła!

Tomasz G. jest oskarżony w innych sprawach. W innej jest oskarżony wraz ze swoją żoną Magdaleną, oraz czterema innymi osobami. Miał między innymi wyłudzić z Kancelarii Sejmu 400 tysięcy złotych na prowadzenie biura poselskiego. Ponadto miał sprzeniewierzyć 5 milionów złotych, jako kanclerz prywatnej poznańskiej uczelni, którego założycielką była jego żona. G. miał wypłacać pieniądze uczelni, które pochodziły m.in. z dotacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.