Brytyjska mutacja koronawirusa dotarła do Polski! Wykryto ją w laboratorium z Wielkopolski

2021-01-21 12:21 DR
Niepokojące dane. W Wielkopolsce najwięcej nowych przypadków zakażeń koronawirusem
Autor: pixabay.com

Jedno z laboratoriów z Suchego Lasu pod Poznaniem poinformowało o wykryciu brytyjskiej mutacji koronawirusa. Co wiadomo w tej sprawie? Przeczytajcie szczegóły na naszej stronie internetowej.

O wykryciu brytyjskiej mutacji koronawirusa jedno z laboratoriów z Suchego Lasu w okolicach Poznania poinformowało w mediach społecznościowych. 

Zamknięcie nielegalnego salonu gier hazardowych w Szczecinku

To prywatne laboratorium wykonało już ponad 80 tysięcy testów na COVID-19. Prowadzi też projekt sekwencjonowania koronawirusa, w ramach którego próbuje poznać jego zmienność i mutacje. Niedawno wykryto pierwszy przypadek mutacji brytyjskiej. Jak mówi rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, te informacje zgłoszono już do Międzynarodowego Systemu Raportowania Sekwencji Wirusa. W przyszłym tygodniu mają ruszyć ogólnopolskie badania, pozwalające określić skalę obecności brytyjskiej mutacji w kraju oraz możliwe konsekwencje zdrowotne. 

Przypomnijmy, według części naukowców, brytyjska odmiana koronawirusa (B.1.1.7), którą zidentyfikowano w grudniu w Anglii, jest dwukrotnie bardziej zaraźliwa niż obecnie dominująca wersja wirusa.