Brutalny napad na taksówkarza w Gnieźnie. Zatrzymano dwóch mężczyzn

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe/policja.gov.pl Brutalny napad na taksówkarza w Gnieźnie. Zatrzymano dwóch mężczyzn

Brutalny napad na taksówkarza w Gnieźnie. Zatrzymano dwóch mężczyzn

2023-02-07 8:13

Przykre wydarzenia w Gnieźnie (woj. wielkopolskie). Doszło tam do napadu na taksówkarza. Mężczyzna był najpierw znieważany, a następnie został zaatakowany przez dwóch napastników. O szczegółach piszemy w poniższym tekście.

Pobicie taksówkarza w Gnieźnie

Do zdarzenia doszło w piątek (3 lutego) po godz. 20:00. Dwóch mężczyzn wsiadło na ulicy Biskupińskiej w Gnieźnie do taksówki. - Zamówili kurs na ulicę Wrzesińską. Gdy zbliżali się do miejsca docelowego stwierdzili, że je zmienią nie podając konkretnego adresu, pod adresem taksówkarza zaczęły płynąć zniewagi, mężczyźni zaczęli grozić mu pobiciem i zabiciem - opowiadają policjanci z KPP Gniezno.

Taksówkarz postanowił wysadzić klientów w okolicy stacji paliw na ulicy Wrzesińskiej. - Gdy tylko pojazd się zatrzymał a taksówkarz poprosił o uregulowanie opłaty za kurs i opuszczenie auta mężczyźni napadli na niego bijąc go oraz próbując udusić - dodają policjanci.

Wszystko działo się na oczach świadków, którzy wezwali na miejsce policję i próbowali pomóc pokrzywdzonemu.

- Przybyli na miejsce funkcjonariusze w pobliżu stacji zatrzymali dwóch napastników. Jeden z nich to 62-letni mieszkaniec Gniezna, drugi 47-letni mieszkaniec gminy Niechanowo. Podczas wykonywania czynności sprawcy znieważali interweniujących policjantów - mówią mundurowi.

Śledczy przedstawili im zarzuty dotyczące pobicia taksówkarza i znieważenia funkcjonariuszy. Grozi im do 3 lat więzienia.

Pobicie na Starym Mieście w Olsztynie. Policja szuka sprawcy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE