Broadway i Kawaler propozycjami na 2019. Jakie imiona nadają rodzice dzieciom w 2020?

2020-01-28 10:27
Imiona 2020
Autor: Carlo Navarro, www.unsplash.com Zdjęcie ilustracyjne

W 2019 r. w Poznaniu przybyło 287 Zoś i 343 Janków. Na niższych miejscach znalazły się Julie i Zuzanny razem ze Stanisławami i Antonimi. Choć nowy niedawno się rozpoczął, poznański Urząd Stanu Cywilnego zarejestrował już kilka...ciekawych propozycji na dziecięce imiona.

Według danych z 2 stycznia 2020 r. przedstawionych przez Urząd Stanu Cywilnego w Poznaniu wypisano 15246 aktów urodzenia. Jak mają na imię nowi obywatele miasta? Od kilku lat wśród dziewczynek królują Zofie. Chłopcom najchętniej nadawano imię Jan.

Poza Julią i Zuzanną, powodzeniem cieszyły się też Hanna, Maja, Maria, Lena, Antonina, Helena i Oliwia. Męscy przedstawiciele noworodków, którzy nie są Janami lub Stanisławami mają na imię Jakub, Franciszek, Aleksander, Wojciech, Leon, Mikołaj lub Szymon.

Statystyki pokazują, że Poznaniacy chętnie wracają do tradycji. Nie brakuje jednak takich rodziców, którym przyszły do głowy bardziej fantazyjne rozwiązania. W 2019 roku najrzadszymi imionami żeńskimi były Wanessa i Hana, a męskimi: Lucas oraz Mariusz. Te imiona nadano w zeszłym roku tylko raz.

Jak jest w 2020?

Zdarzają się rodzice z nieograniczoną wyobraźnią, którzy próbują nadać swoim dzieciom takie imiona jak Joint, Koka, Pipa, Nutella, Rambo, Nirvana czy Batman. Poznaniakom również nie brakuje oryginalnych pomysłów. W roku 2019 odrzucono  propozycje imion...Broadway czy Kawaler! Jak informują urzędnicy, w bieżącym roku zarejestrowano natomiast takie jak Ava, Mia czy Lea.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE