Boże Ciało w Poznaniu: Zmiany w organizacji ruchu

2021-06-02 8:35
Boże Ciało 2021: Co to za święto? Czy w Boże Ciało trzeba iść do kościoła?
Autor: Wojciech Szabelski / UM Toruń Boże Ciało 2021: Co to za święto? Czy w Boże Ciało trzeba iść do kościoła? / Zdjęcie ilustracyjne

W czwartek 3 czerwca 2021 r. między godz. 10:00 i 13:00 w Poznaniu odbędzie się centralna procesja w uroczystość Bożego Ciała. W związku z tym nastąpią zmiany w organizacji ruchu na kilku ważnych ulicach miasta. Jakie zmiany w organizacji ruchu czekają nas w Boże Ciało?

Trasa procesji przebiegać będzie tradycyjnie od kościoła pw. Bożego Ciała (ul. Strzelecka/Krakowska) po mszy św. o godz. 10:00 i przejdzie ulicami Krakowską, Garbary, Wielką, Chwaliszewo na Ostrów Tumski. Zakończenie procesji przewidziane jest ok. godz. 13:00 na placu katedralnym. W trakcie procesji na jej trasie obowiązywać będzie zakaz ruchu pojazdów.

Ponadto, w związku z procesjami organizowanymi przez parafie na obszarze miasta Poznania,  3 czerwca br. mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu w rejonie kościołów parafialnych. Większość procesji zaplanowano w godzinach 10:00-13:00 oraz 15:00-19:00. Prosimy o uwzględnienie możliwych utrudnień w planowanych podróżach.

Procesje zaplanowano także: 6 czerwca (od godz. 9:30 na ul. Garbary, Marii Magdaleny i Kazimierza Wielkiego oraz od godz. 10:00 w rejonie Rynku Wildeckiego), 9 czerwca (od godz. 19:15 w rejonie Rynku Wildeckiego) oraz 11 czerwca (od godz. 18:00 na trasie z kościoła przy ul. Kościelnej przez ul. Dąbrowskiego, most Teatralny, ul. Fredry i al. Niepodległości na pl. Mickiewicza). Trasy procesji będą zabezpieczane przez służby policji, Nadzoru Ruchu MPK, ZDM oraz służby kościelne, a na trasach procesji możliwe są chwilowe ograniczenia ruchu pojazdów.

Prosimy o zwrócenie uwagi na sygnały służb i tymczasowe oznakowanie, o rozważne parkowanie pojazdów oraz zachowanie ostrożności i reżimu sanitarnego w rejonie procesji.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE