Boże Ciało w Poznaniu: ulicami miasta przejdą procesję

2021-05-31 10:38
Boże Ciało
Autor: MARCIN WZIONTEK / SUPER EXPRESS

W czwartek 3 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Centralna procesja eucharystyczna miasta Poznania jak co roku wyruszy z kościoła pw. Bożego Ciała (ul. Strzelecka/Krakowska) po Mszy św. o godz. 10.00 i przejdzie następującymi ulicami: Krakowska, Garbary, Wielka, Chwaliszewo na Ostrów Tumski. W tym czasie na trasie procesji mogą występować utrudnienia w ruchu.

Zakończenie procesji przewidziane jest o godz. 13.00 na placu katedralnym.

Kazanie przy ostatnim ołtarzu wygłosi Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, który przedstawi także neoprezbiterów. Kazania przy trzech ołtarzach podczas procesji w nawiązaniu do postaci kard. Stefana Wyszyńskiego wygłosi ks. prof. Jacek Hadryś.

Procesje odbędą się także w parafiach Archidiecezji Poznańskiej. Program duszpasterski Kościoła proponuje następujące hasła przy poszczególnych ołtarzach: 1. Wieczerza, która przemienia życie; 2. Bez Boga na zawsze głodny; 3. Eucharystia, która leczy; 4. Wieczerza przełamuje samotność.

Przypominamy o konieczności respektowania stosownych rozporządzeń sanitarnych dotyczących zgromadzeń liturgicznych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Raport z Opalenicy. Siódmy dzień zgrupowania
Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE