"Bohaterom tych trudnych dni - DZIĘKUJEMY!" przed wejściem do Urzędu Marszałkowskiego.

2021-04-07 20:24 A.N
Bohaterom tych trudnych dni - DZIĘKUJEMY
Autor: FB/Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Jest to miniwystawa zorganizowana przez UMWW. Wystawa została odsłonięta dzisiaj, w Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia, obchodzony w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (7 kwietnia 1948 r.).

Ma być to wyraz wdzięczności dla wszystkich pracowników medycznych od Marszałka Marka Woźniaka oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego za ich heroiczną postawę w trakcie trwania pandemii koronawirusa.

W tym roku Samorząd Województwa Wielkopolskiego ma przeznaczyć 400 mln złotych na ochronę zdrowia. Pieniądze będą również przekazane na infrastrukturę ochrony zdrowia, na zakup niezbędnego wyposażenia dla potrzeb walki z pandemią zaplanowano 7,9 mln złotych z unijnych środków. 

Potrzeby ochrony zdrowia znajdują się na drugim miejscu (zaraz po inwestycjach komunikacyjnych) priorytetów, według których konstruowany jest coroczny budżet województwa. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Wywiady z Radio ESKA - Daria Zawiałow
Nasz Nowy Dom 7 i 8 kwietnia. Katarzyna Dowbor pomaga kolejnym rodzinom