Binturongi zamieszkały w poznańskim zoo! Jak wyglądają te zwierzątka? [WIDEO]

2020-02-05 12:20
Zoo
Autor: Zoo Poznań Official Site, Facebook

Jak na swoim Facebooku informuje Zoo Poznań, w ogrodzie zamieszkały nowe zwierzaki. Są to...binturongi! Zwierzęta to gatunek drapieżnego ssaka. Poznańskie futerkowce są jeszcze niegroźne i przystosowują się do nowego otoczenia. Chcecie zobaczyć jak?

Jak informują pracownicy zoo, zwierzaki pojawiły się w ogrodzie kilka tygodni temu i na razie zapoznają się z nowym środowiskiem i opiekunami. Na razie przebywają wewnątrz pomieszczeń - nie wychodzą na wybieg. Co ciekawe, podczas karmienia wykorzystuje się elementy treningu medycznego:

Wszystkie te czynności potrzebne są w obsłudze zwierząt - podopieczni uczą się, że zawsze warto podążąć za opiekunem z jedzeniem, dotyk opiekuna nie jest niebezpieczny a czasem jest konieczny - do kontroli stanu zdrowia i kondycji lub gdy trzeba wykonać szczepienie czy podac leki

- informują pracownicy zoo.

W nagrodę za dobre zachowanie zwierzaki dostają smakołyki. Z owoców najbardziej lubią banany i winogrono, z warzyw...paprykę.

Zobaczcie jak posila się samiczka Zmora:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE