13 grudnia tramwaje w pełni wróciły na rondo Rataje

i

Autor: Poznan.pl 13 grudnia tramwaje w pełni wróciły na rondo Rataje

Będzie optymalizacja ruchu na rondzie Rataje. Wszystko przez ogromne korki!

2021-12-14 7:40

Zgodnie z zapowiedziami, 13 grudnia udostępniono kolejne pasy ruchu w rejonie przebudowywanego ronda Rataje oraz wznowiono ruch tramwajowy na trasie biegnącej przez most Królowej Jadwigi. Jednak w poniedziałek, kierowcy skarżyli się tutaj na ogromne korki. W związku z tym wprowadzone zostaną tutaj pewne zmiany.

Na podstawie obserwacji nowej organizacji ruchu przeprowadzonej pierwszego dnia jej funkcjonowania, podjęto decyzję o optymalizacji działania sygnalizacji świetlnej na rondzie. Kierowcy powinni liczyć się z jej wyłączeniem oraz ręcznym sterowaniem ruchem. Działania te mają na celu poprawę płynności przejazdu przez rondo. Apelujemy również o ustawianie się na pasach przewidzianych do jazdy w danym kierunku zgodnie z nową organizacją ruchu, by uniknąć blokowania pozostałych kierowców przy wjeździe lub zjeździe z ronda.

Sytuacja na rondzie podlega obserwacji przez przedstawicieli wykonawcy, PIM, Miejskiego Inżyniera Ruchu i policji.

Jednocześnie przypominamy, że rejon ronda Rataje jest wciąż placem budowy. Roboty aktualnie koncentrują się na ul. Krzywoustego między rondem a mostem Królowej Jadwigi, gdzie liczba dostępnych pasów ruchu jest ograniczona. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prac.

Jak dobrze znasz świąteczne hity? Prawdziwy fan musi zdobyć 15/15!

Pytanie 1 z 15
Dokończ utwór: Cały świat się nagle zmienia

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE