Będą zmiany na dworcu Poznań Główny!

2021-10-21 15:28
dworzec Poznań Główny
Autor: PKP Polskie Linie Kolejowe

Szykują się zmiany na dworcu Poznań Główny! Ma być nowocześnie i więcej połączeń! Jeszcze w październiku zostanie zakończona rozbudowa przejścia podziemnego. Dłuższa trasa pod torami a także dodatkowy peron ułatwią dostęp do pociągów. W ramach interwencji zrealizowano już ponad 80 % wszystkich prac. Z efektów prac będzie można skorzystać w marcu 2022 roku.

Będą zmiany na dworcu Poznań Główny! Prace tam powoli się kończą. Ma być lepsza obsługa i więcej połączeń! Jeszcze w październiku zostanie zakończona rozbudowa przejścia podziemnego. Dłuższa trasa pod torami a także dodatkowy peron ułatwią dostęp do pociągów. W ramach interwencji zrealizowano już ponad 80 % wszystkich prac.

Gotowa jest konstrukcja nowej części przejścia podziemnego. W nowym, rozbudowanym segmencie realizowane są obecnie prace wykończeniowe związane z układaniem granitowych płyt czy montowaniem oświetlenia

mówi Radosław Śledziński z PKP Polskich Linii Kolejowych. I dodaje, że dłuższe o ponad 200 metrów przejście podziemne będzie prowadzić przez całą stację. Zapewni to sprawne dojście na wszystkie perony i usprawni komunikacje między wschodnimi i zachodnimi dzielnicami Poznania. Na stacji powstaje również nowy peron, który znajduje się pomiędzy peronem numer 3 a galerią handlową.

Ponad 400-metrowa platforma będzie miała długą wiatę. Dla komfortu podróżnych zostanie wyposażona w ławki i jasne oświetlenie, nowoczesny system informacji głosowej i wizualnej, a więc między innymi elektroniczne tablice.

Dzięki remontowi, więcej pociągów będzie mogło wjechać do stacji Poznań Główny i wyjechać z niej. Z efektów prac będzie można skorzystać w marcu 2022 roku. Po ukończeniu inwestycji, planowana jest również zmiana numeracji peronów tak, aby były one bardziej czytelne dla podróżnych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE