Autostrada A2

i

Autor: Autostrada Wielkopolska Autostrada A2

Autostrada A2 zostanie zablokowana! Branża targowa będzie protestować! [SZCZEGÓŁY]

2020-12-21 15:16

Branża targowa na wtorek zapowiedziała strajk włoski na autostradzie A2. Chcą w ten sposób zwrócić uwagę rządu na swoje problemy. Co się będzie działo? Gdzie odbędzie się protest i jak długo potrwa? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziecie w artykule poniżej.

W związku z pandemią koronawirusa wiele branż zmaga się z problemami finansowymi. Są to między innymi właściciele restauracji, które od dłuższego czasu są zamknięte czy taksówkarze, którzy częściej wożą powietrze zamiast ludzi. Poszkodowana jest również cała branża targowa. I mowa tu nie tylko o organizatorach wydarzeń, czyli np. Międzynarodowych Targach Poznańskich, ale - przede wszystkim - o wszystkich podwykonawcach bez których wydarzenia targowe nie mogłyby się odbywać. Chodzi między innymi o firmy zajmujące się nagłośnieniem czy budowaniem targowych stoisk. I to właśnie pracownicy i właściciele tych firm będą protestować na autostradzie A2.

Oni zdążyli przylecieć z Wielkiej Brytanii przed lockdownem

Autostrada A2 zablokowana! Branża targowa protestuje! 

Do naszej redakcji dotarła informacji o strajku, który planują przeprowadzić pracownicy i właściciele firm działających w branży targowej. Planowany jest on na wtorek (21.12.). 

czytamy w informacji przesłanej do naszej redakcji. 

Autostrada A2: Strajk 21.12.2020 - co się będzie działo? 

Ma to być strajk włoski. Organizatorzy postanowili “przyblokować” autostradę A2 na wjeździe i wyjeździe z Poznania. 

Przejeżdżamy przez A2 prędkością dopuszczalna minimalną przy tym nie łamiąc przepisów ruchu drogowego.Jednocześnie każdy z nas płaci grosikami za bramki, co jest również akceptowalne i legalne w naszym kraju. 

Pragniemy zaakcentować/przypomnieć rządowi o  naszej bardzo trudnej sytuacji  po wprowadzeniu obostrzeń epidemiologicznych. Praktycznie od początku pandemii nie mogliśmy chociaż na chwilę rozpocząć działalności w naszej branży, czyli organizacji i obsługi wystaw, targów czy eventów. Poznań jest kolebka targów każdy to wie. Nie każdy wie natomiast,  że nasza branża zatrudnia nawet 500 000 osób w całej Polsce, głównie z Poznania i okolic

Strajk ma rozpocząć się o godzinie 12:00 i ma potrwać aż do 17:00. Najpierw zablokowane mają zostać bramki w stronę Warszawy. Później kierowcy mają zawrócić na węźle i zablokować trasę w stronę Poznania. Organizatorzy szacują, że w strajku może wziąć udział nawet 100 samochodów. 

Piosenki świąteczne - zgadnij rok wydania! QUIZ

Pytanie 1 z 11
W którym roku wydano Last Christmas?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE