Autostrada

i

Autor: Pixabay

Autostrada A2 będzie miała dodatkowy pas między węzłami Krzesiny i Poznań Wschód! Kiedy?

Intensywny czas szykuje się na autostradzie A2 w Wielkopolsce. Planowane są przebudowy mostów, wiaduktów, a także budowa nowych barier ochronnych, jak informuje w komunikacie spółka Autostrada Wielkopolska. Jednak kluczową inwestycją ma być dobudowa trzeciego pasa na odcinku Poznań Krzesiny i Poznań Wschód.

Powstanie trzeci pas ruchu na A2

Jak informuje spółka Autostrada Wielkopolska w komunikacie, w rozpoczęły się prace dokumentacyjne w sprawie budowy trzeciego pasa ruchu między węzłami Poznań Krzesiny, a Poznań Wschód. Na razie nie wiadomo, kiedy rozpoczną się utrudnienia na trasie.

"Sukcesywnie wsłuchujemy się w potrzeby kierowców, analizujemy sytuację i podejmujemy działania, które zapewniają sprawny, bezpieczny i wygodny przejazd naszą autostradą. Prace nad rozbudową kolejnych 10 km obwodnicy Poznania o 3 pas rozpoczęliśmy z wyprzedzeniem, tak aby zapewnić kierowcom gotową, dobrze przemyślaną i przygotowaną usługę, a realizacja tej inwestycji była dla nich jak najmniej uciążliwa. Jeśli wszystkie prace pójdą zgodnie z planem, 3 pas na wspomnianym odcinku będzie gotowy do końca 2025 roku."

- powiedział w komunikacie Krzysztof Andrzejewski, członek Zarządu Autostrady Wielkopolskiej S.A.. Ten 10-kilometrowy pas na obwodnicy Poznania ma być dużo większym wyzwaniem, niż pierwsze prace na obwodnicy, od strony węzła Poznań Zachód. Prace będą prowadzone od zewnątrz w obydwu kierunkach. Prace, jak czytamy mają zakończyć się do 2025 roku.

Pracowity rok 2022 na wielkopolskim odcinku A2

W 2022 roku spółka, jak informuje w swoim komunikacie, wymieniła lampy sodowe na LED-owe w oprawach oświetleniowych. Wymieniono ponad 460 tysięcy metrów kwadratowych nawierzchni na A2 między Nowym Tomyślem, a Bukiem. Wymieniono także znaki poziome, oraz tablice z drogowskazami.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE