Lech Poznań

Autor: ADAM JASTRZEBOWSKI/Polska Press/East News

Lech Poznań remisuje we Wiedniu! Na awans do fazy pucharowej trzeba poczekać

2022-10-27 20:40

Austria Wiedeń - Lech Poznań. Za nami piąta seria gier w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Kolejorz podzielił się punktami z rywalami i ciągle będzie musiał walczyć o awans do fazy pucharowej rozgrywek. O wszystkim zadecyduje spotkanie z Villarrealem.

Austria Wiedeń - Lech Poznań - relacja

W pierwszym meczu w Poznaniu górą byli lechici, którzy bez większych problemów pokonali Austrię Wiedeń 4:1. Kolejorz liczył mocno na powtórzenie rezultatu, ale to zadanie okazało się bardzo trudne. Od pierwszych minut obserwowaliśmy wyrównane widowisko, ale żaden z zespołów nie potrafił przeprowadzić ataku, który mógłby zakończyć się golem. Zarówno Austria, jak i Lech nie mieli klarownej sytuacji do zdobycia bramki.

Druga połowa rozpoczęła się doskonale dla poznaniaków. Filip Szymczak dopadł do piłki odbitej przez bramkarza Austrii i zagrał futbolówkę do lepiej ustawionego Mikaela Ishaka. Szwed zrobił to, co potrafi najlepiej i otworzył wynik spotkania.

W 70. minucie gospodarze wyrównali stan meczu. Pedro Rebocho stracił piłkę w niepozornej sytuacji i Can Keles pokonał Filipa Bednarka. Austria miała jeszcze okazje w doliczonym czasie gry, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale jej się nie udało. Tym samym Kolejorz zremisował trzeci mecz LKE z rzędu.

CZYTAJ: Rusza coroczna zbiórka powstańcza organizowana przez kibiców Lecha Poznań. Zbierają na renowacje grobów powstańców Wielkopolskich.

Lech Poznań w Lidze Konferencji Europy

Po pięciu kolejkach fazy grupowej Ligi Konferencji Europy Lech Poznań ma na swoim koncie sześć punktów. Przed Kolejorzem jeszcze jedno spotkanie. W czwartek (3 listopada) o godz. 21:00 na własnym stadionie podejmie Villarreal. To dopiero w tym meczu rozstrzygną się losy awansu do fazy pucharowej LKE. Jeśli poznaniacy zwyciężą to przypieczętują awans. W przeciwnym razie będą musieli spoglądać na wynik meczu Hapoel Beer Szewa - Austria Wiedeń. W czwartek zespół z Izreala zremisował z drużyną z Hiszpanii (2:2) i w tabeli grupy C ma dwa "oczka" mniej od poznaniaków.

Austria Wiedeń - Lech Poznań 1:1 (0:0)