Aplikacja "Kroniki C-19", czyli wspomnienia z pandemii

2021-07-28 19:46
Aplikacja Kroniki C-19, czyli wspomnienia z pandemii
Autor: Poznan.pl

Pandemia drastycznie wpłynęła na nasze życie, ale co dokładnie podczas niej się zmieniło? Jakie wspomnienia nam po niej pozostaną i co byśmy chcieli o niej opowiedzieć przyszłym pokoleniom? Dla chętnych, którzy będą chcieli podzielić się swoimi refleksjami, powstała nowa aplikacja: "Kroniki C-19".

Aplikacja "Kroninki C-19" powstała na zlecenie Miasta Poznania. Ma ona umożliwić poznaniankom i poznaniakom podzielenie się swoimi przemyśleniami i wspomnieniami na temat pandemii koronawirusa. Liczba osób, których życie przez COVID-19 uległo zmianie, jest bardzo duża, dlatego technologia ma im pomóc.

Użytkownicy aplikacji będą mogli podzielić się własnymi refleksami, a także będą mogli posłuchać cudzych nagrań dotyczących pandemii i zmian jakich dokonała. Aplikacja składa się z pięciu kategorii tematycznych. Pierwsza dotyczy rzeczy oczywistych i mało zauważalnych, które nabrały znaczenia dopiero w czasie pandemii. Druga to słowa, jakie chcemy przekazać medykom, którzy ratowali zdrowie i życie chorych na Covid-19. Kolejna to refleksje na temat tego, dlaczego warto pomagać innym. Można też podzielić się tym, jak nas samych zmieniła pandemia oraz opowiedzieć o jej doświadczeniu ludziom, którzy będą żyli w przyszłości.

Aplikacja zapewnia pełną anonimowość: nie wymaga logowania i umożliwia zarządzanie informacjami dodawanymi przez użytkowników. Wybrane treści są dostępne dla osób niesłyszących w formie napisów, a nawigacja jest także dostosowana do standardu czytników ekranów dla osób niewidomych.

"Kroniki C-19" są dostępne w Google Play i App Store, do których przekierowuje również strona główna aplikacji. Aplikacja została stworzona w ramach projektu Healthy Boost (Zdrowie Wzmocnienie) finansowanego z Programu Interreg Regionu Morza Bałtyckiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE