Wyburzyli ścianę i okradli magazyn na ponad 120 tys. zł

i

Autor: KMP Poznań

Wielkopolska

Aby okraść magazyn ze sprzętem sportowym postanowili... wyburzyć ścianę

2024-04-11 13:16

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do magazynu ze sprzętem sportowym w Czapurach. Do środka dostali się po wyburzeniu ściany. Wartość zrabowanych przedmiotów, w tym m.in. rowerów, wyniosła łącznie ponad 120 tys. zł.

Wyburzyli ścianę i okradli magazyn na ponad 120 tys. zł

W połowie marca policjanci z Komisariatu Policji w Mosinie zostali powiadomieni o włamaniu do magazynu ze sprzętem sportowym przy ul. Poznańskiej w Czapurach – poinformował w czwartek sierż. sztab. Łukasz Paterski z poznańskiej policji.

Śledczy ustalili, że sprawcy rankiem udali się na miejsce samochodem ciężarowym. Przecięli kłódkę do bramy wjazdowej i wjechali na teren, gdzie stała hala magazynowa. Wyburzyli jedną ze ścian działowych i dostali się do środka. Właścicielom ukradli 44 rowery crossowe, 4 elektryczne i 17 sztuk autozabawek znanych marek. Łączna wartość zrabowanych przedmiotów wyniosła ponad 120 tys. zł.

Policjanci odzyskali już skradzione przedmioty

Paterski zaznaczył, że m.in. po analizie dowodów, monitoringu i śladów zabezpieczonych na miejscu zdarzenia policjanci wytypowali sprawców kradzieży. Mężczyźni – 38-letni mieszkaniec gminy Mosina i 36-letni poznaniak – zostali zatrzymani pod koniec marca. W toku przeprowadzonych czynności policjanci odzyskali skradzione mienie.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutu kradzieży z włamaniem, działając wspólnie i w porozumieniu. Mężczyźni przyznali się. Decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Uroczyste ślubowanie nowych policjantek i policjantów w Poznaniu. Jak wyglądało? Zobacz w naszej galerii