3,5 tysiaca osób zaszczepionych na poznańskiej Malcie podczas majówki

Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński podziękował personelowi medycznemu
Autor: WUW Poznań

Wojewoda podziękował lekarzom i pielęgniarkom, którzy pracowali w mobilnym punkcie. Od 1 do 3 maja w 16 miastach Polski trwała akcja szczepień. Punkt w Poznaniu mieścił się nad poznańską Maltą. Łącznie, przez trzy dni zaszczepionych zostało tutaj 3,5 tysiąc osób.

Od 1 do 3 maja nad Jeziorem Maltańskim szczepionkę Johnson&Johnson przyjęło 3500 osób. Najwięcej, około 1500, w poniedziałek - czyli w ostatni dzień trwania akcji. Po weekendzie majowym we wszystkich punktach populacyjnych, jak i powszechnych wystartuje rejestracja dla kolejnych roczników.

- Dziękuję tym, którzy mimo niekorzystnej pogody skorzystali z okazji zaszczepienia się. To wyraz troski o nasze wspólne zdrowie oraz chęci powrotu do normalności. Dziękuję lekarzom oraz pielęgniarkom ze szpitala im. Raszei za zaangażowanie oraz sprawną akcję szczepień. Słowa wdzięczności kieruję także do żołnierzy 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej za pomoc w przygotowaniu akcji oraz za czuwanie nad bezpieczeństwem jej uczestników. Bez Waszej pracy nie udałoby się osiagnąć tak dobrego wyniku - skomentował Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski.

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Lublinie odbywały się jak co roku na Placu Litewskim