23-latek zginął podczas wieczoru kawalerskiego. Zniknął kolegom z oczu około północy

i

Autor: KWPSP Toruń

wypadek

23-latek zginął podczas wieczoru kawalerskiego. Zniknął kolegom z oczu około północy

2024-04-14 15:46

Choć to był środek nocy, wszystko rozegrało się na oczach ludzi. Jeden ze świadków natychmiast wezwał służby. Na pomoc ruszyło 12 zastępów strażaków, w tym nurkowie. Niestety, z Jeziora Ostrowickiego w Wielkopolsce wyłowiono ciało 23-latka.

23-letni mężczyzna utonął w nocy z soboty na niedzielę (z 13 na 14 kwietnia) w Jeziorze Ostrowickim – poinformowała w niedzielę po południu Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.

Strażacy szukali mężczyzny w Jeziorze Ostrowickim

  • Do tragicznego wypadku doszło podczas wieczoru kawalerskiego w Bieślinie (woj. wielkopolskie).
  • Zgłoszenie o zdarzeniu służby odebrały ok. północny.
  • Ze wstępnych informacji wynikało, że na jeziorze doszło do wywrócenia się łodzi.
  • Jedna osoba była poszukiwana.

Na miejsce zadysponowano 12 zastępów, w tym m.in. specjalistyczną grupę nurkową. W niedzielę rano oficer dyżurny wielkopolskiej straży pożarnej powiedział, że poszukiwany mężczyzna został odnaleziony, ale niestety nie żyje.

W niedzielę po południu Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie przekazała więcej informacji dotyczących tragicznego zdarzenia. Jak poinformowano, służby otrzymały zgłoszenie dotyczące osób znajdujących się w wodzie w okolicy Bieślina w gminie Trzemeszno i potrzebujących pomocy.

Tragedia podczas wieczoru kawalerskiego. 10 osób wynajęło domek nad jeziorem w Bieślinie. Mieli do dyspozycji łódź

 - Jak się okazało, 10 osób wynajęło domek na wieczór kawalerski w Bieślinie. Po jakimś czasie trzech mężczyzn wypłynęło łódką, którą mieli do dyspozycji, na znajdujące się w pobliżu jezioro. W pewnym momencie doszło do wywrócenia łódki. Świadek, który usłyszał wołanie o pomoc, od razu wezwał pomoc. W międzyczasie uczestnicy imprezy wypłynęli na pomoc kolegom. Niestety tylko dwóch dostało się na brzeg, trzeci zniknął pod taflą wody – podała policja.

Poinformowano także, że strażacy po ponad 2 godzinach poszukiwań, za pomocą sonaru zlokalizowali w wodzie ciało zaginionego mężczyzny.

- Ciało, jak się okazało 23-letniego mieszkańca Poznania, zabezpieczono do sekcji zwłok. Sprawą pod nadzorem prokuratora zajmują się policjanci z Trzemeszna – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.

Pojedynek w Janowcu. Antoni Olbrychski, wnuk Daniel wcielił się w Wołodyjowskiego