Poznań

i

Autor: Unsplash

Turystyka

Remonty nie zniechęciły turystów do odwiedzania Poznania? Zakakujące dane

2023-03-29 16:02

To dobry czas dla poznańskiej turystyki. Obłożenie hoteli w mieście wróciło do poziomu sprzed pandemii. Odwiedzający chętnie wpadają do stolicy Wielkopolski na weekend. Więcej szczegółów poniżej.

2022 rok to był dobry czas dla poznańskiej turystyki. Obłożenie hoteli w mieście wróciło do poziomu zbliżonego do 2019 roku.

- Mamy mniej turystów z południa Europy, mamy mniej turystów zorganizowanych, ale mamy więcej turystów krajowych, mamy więcej turystów indywidualnych, mamy więcej turystów z takich krajów jak Niemcy USA czy Wielka Brytania - mówi Jan Mazurczak z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Zapytaliśmy, czy remonty w centrum mają wpływ na liczbę odwiedzających miasto.

- Rozmawiając z turystami w Punktach Informacji Turystycznej widzimy, że większość z nich nie wiedziała o remoncie. Największe zagrożenie jakie my odczuwamy, to jest kwestia tego, jak remont wpłynął na poczucie zadowolenia z tego pobytu - dodaje.

Muzeum Narodowe, Brama Poznania i Muzeum Sztuk Użytkowych to najchętniej odwiedzane wystawy w Poznaniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE