Centralny Zintegrowany Szpital Kliniczny w Poznaniu

i

Autor: Michał Krasoń

20 milionów złotych dla poznańskiego szpitala

2023-02-23 14:08

Pieniądze z rządowego wsparcia szpital będzie mógł przeznaczyć na zakup i wymianę sprzętu. Taka inwestycja ma pomagać zwłaszcza w walce ze skutkami pandemii. Zyska także powstająca jeszcze placówka.

Prawie 20 milionów rządowego wsparcia otrzymał Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Poznaniu na zakup nowego sprzętu. Pieniądze mają pozwolić na poprawę warunków leczenia po pandemii COVID-19 - powiedział nam Marcin Martyniak, Podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

To wszystko jest takim bardzo silnym zastrzykiem namacalnym infrastrukturalno-wyposażeniowym, który będzie służył pacjentom również w przyspieszeniu diagnostyki, poprawie ich komfortu, oraz szybkości diagnozowania.Nowy sprzęt ma trafić między innymi do powstającego Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego przy ulicy Grunwaldzkiej. Jak powiedziała nam dyrektor szpitala Krystyna Mackiewicz, prace są już na zaawansowanym etapie.

Jesteśmy na etapie wykańczania, wszystko już jest uzbrojone, pozostaje tylko aparatura do wniesienia, podłączenia i działania.

Zgodnie z planem pierwsi pacjenci w nowym szpitalu otrzymają pomoc już w połowie przyszłego roku.