Znamy organizację ruchu przy płockich cmentarzach 1 listopada. Sprawdź, co się zmieni!

2020-10-22 13:43 Mr. J
cemnatrze
Autor: Jakub Chonchera Organizacja ruchu Wszystkich Świętych

1 listopada przed nami! Jak będzie wyglądać tegoroczne Święto Zmarłych w Płocku? Zmiany oraz organizacja ruchu, które nas czekają 1 listopada 2020 r. będą podobne do tych z lat 2017-19. Obowiązywać będą prócz tego zasady reżimu sanitarnego. Przeczytaj więcej na ESKA.pl Płock!

Dzień Wszystkich Świętych jest świętem, które wszyscy obchodzimy w szczególny sposób. Urząd miasta Płocka zachęca do skorzystania z oferty Komunikacji Miejskiej, która 1 LISTOPADA przygotuje osiem bezpłatnych linii autobusowych, skierowanych na Cmentarz Komunalny.

Cmentarze Rzymsko-Katolickie – Al. Kobylińskiego

1 listopada od godz. 5 do 20 całkowicie wyłączony z ruchu zostanie odcinek Al. Kobylińskiego, leżący pomiędzy cmentarzami. Będzie dostępny tylko dla pieszych. Wyłączony z ruchu zostanie także przejazd przez południowy pas Al. Kobylińskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Łukasiewicza do skrzyżowania z ul. Bielską. Pas ten stanie się parkingiem. W zaparkowaniu pomogą Strażnicy Miejscy.

mapka1
Autor: KM Płock

Z powodu wyłączenia przejazdu przez Al. Kobylińskiego przy cmentarzach zmienią się trasy wybranych linii Komunikacji Miejskiej.

Autobusy linii 4, 14, 24, 31, 100, 103, 104 i 105 będą kursować ul. Kazimierza Wielkiego. Zostaną dla nich przygotowane przystanki zastępcze. Jeden znajdzie się przy ul. Dobrzyńskiej (obok Wcześniaka), kolejne – przy Rogatkach Dobrzyńskich.

W związku z zamknięciem dla ruchu Alej Kobylińskiego na odcinku od ul. Topolowej do ul. Łukasiewicza oraz południowej jezdni Alej Kobylińskiego od ul. Łukasiewicza do ul. Bielskiej, a także wyjazdu z ul. Wiadukt do ul. Bielskiej w dniu 1 listopada 2020 r. (Wszystkich Świętych) obowiązywać będą trasy objazdowe.

Cmentarz Komunalny – ul. Bielska

1 listopada od godz. 5 do 20 całkowicie zostanie zamknięty dla ruchu przejazd przez ul. Bielską, na odcinku od skrzyżowania z ul. Targową do skrzyżowania z ul. Sierpecką. Zamknięte zostaną też zjazdy z obwodnicy na ul. Bielską.

tabelka 2
Autor: KM Płock

Po zamkniętym dla ruchu odcinku ul. Bielskiej poruszać się będą mogły taksówki i służby miejskie. Aby zapewnić możliwość dotarcia na cmentarz komunalny – Komunikacja Miejska przygotuje na 1 LISTOPADA OSIEM BEZPŁATNYCH LINII AUTOBUSOWYCH, o numerach od 70 do 77.

Autobusy linii 70 – 75 i 77 w dniu Wszystkich Świętych kursować będą co 12 – 15 minut. Kursy tych linii uruchomione będą również w dniach poprzedzających i następujących po 1 listopada, ale tylko w tym jednym dniu – co trzeba podkreślić – będą bezpłatne.

Regularnie dojeżdżające do cmentarza komunalnego autobusy linii 4, 15 i 24 w dniu 1 listopada również będą bezpłatne.

Obowiązek bezpieczeństwa sanitarnego

zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów od soboty 17 października w autobusach Komunikacji Miejskiej – Płock może podróżować tyle osób, ile wynosi połowa miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich miejsc (siedzących i stojących) w pojeździe. Przy jednoczesnym zachowaniu zasady, że połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna.

Nadal trzeba zakrywać usta i nos podczas przebywania w miejscach publicznych, czyli także w pojazdach KM Płock. Dla wspólnego bezpieczeństwa należy zachować odpowiedni dystans od innych podróżnych, planujmy podróż, tak aby była jak najkrótsza. KM Płock zapewni więcej pojazdów na liniach obsługujących cmentarze, aby bezpiecznie i zgodnie z zasadami wymogów sanitarnych przewieźć osoby jadące na nekropolie w Płocku.

Ratownik medyczny o ciężkiej pracy w czasie epidemii koronawirusa