Rafał Wolski

i

Autor: Wisła Płock S.A.

Wisła Płock

Wolski nie jest już piłkarzem Wisły Płock

2023-06-05 11:33

Rafał Wolski odchodzi z Wisły Płock. Obowiązujący do 30 czerwca 2025 roku kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron.

Ofensywny pomocnik urodził się 10 listopada 1992 roku w Kozienicach, lecz jako nastolatek trafił do Legii Warszawa. Z tym klubem dwukrotnie zdobył Puchar Polski, a w międzyczasie zadebiutował także w dorosłej reprezentacji Polski. Na tę chwilę ma w niej na koncie siedem występów. W połowie sezonu 2012/2013 zdecydował się na wyjazd na Zachód. W kolejnych latach występował we włoskich klubach ACF Fiorentina i SSC Bari, a następnie trafił do belgijskiego KV Mechelen. Na początku 2016 roku zdecydował się wrócić do Polski. Po dobrej rundzie w Wiśle Kraków szybko przeniósł się do Lechii Gdańsk. I to właśnie z tego klubu trafił do nas 6 marca 2020 roku.

Ze względu na poważną kontuzję w naszych barwach zadebiutował jednak dopiero rok później, czyli 4 marca 2021 roku ze Stalą Mielec. Od tamtej pory niezmiennie pozostawał kluczową postacią Nafciarzy, a szczyt formy osiągnął jesienią minionego sezonu. Ostatecznie jego bilans w niebiesko-biało-niebieskich barwach zatrzymał się na sześćdziesięciu czterech meczach, trzynastu bramkach i szesnastu asystach.

Choć 6 marca płocki klub oficjalnie ogłosił przedłużenie kontraktu co najmniej do 30 czerwca 2025 roku, teraz obie strony podjęły decyzję o zakończeniu współpracy. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron i Rafał Wolski stał się tym samym wolnym piłkarzem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE