Wisła Płock

Autor: Kacper Klonowski

Wisła Płock przed kolejnym wyzwaniem. Już w ten weekend Nafciarze zmierzą się z ŁKS-em!

2020-02-13 13:25

Nafciarze z pewnością będą chcieli zrehabilitować się w oczach kibiców po ostatniej porażce. Przypomnijmy, że podczas meczu 22. kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy podopieczni Radosława Sobolewskiego przegrali na Stadionie im. Kazimierza Górskiego z Pogonią Szczecin 2 do 3. Tym razem będą mieli oni okazję, by wrócić do domu z kompletem punktów z Łodzi.

Ostatni mecz w wykonaniu Wisły Płock nie wypadł najlepiej. Nie oznacza to jednak, że brakowało podczas niego powodów do radości. Jednym z nich był powrót Kuby Rzeźniczaka, którego na boisku kibice nie widzieli od dawna. Rzeźniczak zaznaczył swoją obecność na murawie, zdobywając bramkę w 71. minucie spotkania. Chociaż płocczanom nie udało się zdobyć punktów, to ich pozycja w tabeli wciąż jest dobra. Z 30 punktami na koncie Nafciarze utrzymują się na 8. miejscu tabeli ligowej.

Aktualna tabela PKO BP Ekstraklasy

Autor: ekstraklasa.org

Rywale płocczan nie mogą pochwalić się najlepszymi wynikami. Ostatni mecz na najwyższym poziomie rozgrywek w Polsce udało im się wygrać 1 grudnia. W ramach 17. kolejki PKO Ekstraklasy Łódzki Klub Sportowy rywalizował z Cracovią. Łodzianie zwyciężyli po bramce Daniela Ramireza. Padła ona po rzucie karnym w 51. minucie spotkania.

Spotkanie ŁKS Łódź-Wisła Płock odbędzie się w sobotę 15 lutego. Pierwszy gwizdek piłkarze i kibice usłyszą punktualnie o godzinie 15:00.