W ich diecie znajduje się biały ser oraz owoce ale najbardziej na świecie lubią mięso!

2021-04-12 11:51
surykatka
Autor: Jakub Chonchera

Chyba każdy kto choć raz był w płockim ZOO zatrzymał się na dłuższą chwilę przy wybiegu surykatek. Zastanawialiście się kiedyś co jedzą te maluchy?

Stado surykatek w płockim zoo liczy obecnie 23 osobniki. Gatunek ten żyje w koloniach i ma silnie rozwinięte zachowania socjalne. W rodzinie surykatek rodzi jedna samica a pozostałe osobniki w stadzie pomagają jej w wychowaniu maluchów, tworząc specjalne żłobki.

Pomimo nowych obostrzeń, płockie ZOO jest cały czas otwarte. Można je odwiedzać codziennie (również we wszystkie dni świąteczne) w godz. 9-17 (wejście do godz. 16).

AKTUALNE ZASADY ZWIEDZANIA ZOO:

  • Na całym terenie ZOO odwiedzający mają obowiązek noszenia maseczek ochronnych.
  • W trakcie zwiedzania należy zachowywać bezpieczne 1,5 metra odstępu pomiędzy innymi zwiedzającymi.
  • Płyn do dezynfekcji rąk dostępny jest przy wejściu, przy kasie, w mini-zoo oraz w toaletach.
  • Place zabaw na terenie ZOO są czynne.
  • Czynne są także: Akwaria, Pawilon Herpetarium, Pawilon Ptaków Tropikalnych oraz Pawilon Tamaryn i Marmozet (obowiązują limity osób).
  • W Akwarium obowiązuje jednostronny ruch zwiedzania (prosimy, aby zachowywać bezpieczne odstępy min. 1,5 m.).

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy spodziewasz się czwartej fali zachorowań na COVID-19?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE