„The Beatles – muzyka i przeboje wszechczasów.”

i

Autor: Pixabay

„The Beatles – muzyka i przeboje wszechczasów.”

2022-05-11 8:40

Każdej edycji Jarmarku Tumskiego towarzyszą okazjonalne wystawy, tworzone przez jego ambasadora – Pana Bohdana Kowalczyka. Podczas XIV edycji tego wydarzenia zobaczymy wystawę „The Beatles – muzyka i przeboje wszechczasów.” Otwarcie w Muzeum Mazowieckim w Płocku już 18 maja o godzinie 12:00, wstęp bezpłatny.

Kolejna wystawa, tym razem towarzysząca XIV edycji Jarmarku Tumskiego, jest ekspozycją nietypową, prezentuje bowiem pamiątki związane z historią i twórczością absolutnie najsłynniejszego w dziejach muzyki rozrywkowej zespołu The Beatles. Wszystkie eksponaty pochodzą z prywatnej kolekcji Bohdana Kowalczyka.

Na gromadzoną od 1962 roku a liczącą dzisiaj ponad 300 eksponatów kolekcję składają się między innymi płyty gramofonowe, płyty CD i DVD, kasety magnetofonowe, albumy i wydawnictwa książkowe, czasopisma, wycinki prasowe, plakaty, zdjęcia, karty do gry a także...puzzle !

Baner Beatles

i

Autor: Jarmark Tumski

Wśród eksponatów, które będzie można obejrzeć w muzeum, znajduje się również oryginalna tablica rejestracyjna, ze słynnego zdjęcia, na którym John Lennon, Paul McCartney, George Harrison oraz Ringo Starr przechodzą przez pasy.

Serdecznie zapraszamy na oficjalne otwarcie wystawy do Muzeum Mazowieckiego w Płocku (ul. Tumska 8) w środę 18 maja o godzinie 12:00.  Wystawa, od momentu otwarcia, czynna będzie od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00-16:00, a w dniach 3-5 czerwca, w godzinach funkcjonowania Jarmarku Tumskiego (w piątek w godzinach 12:00-19:00 oraz w sobotę i niedzielę w godzinach 10:00-19:00).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE