Szansa na aktywizację zawodową osób z niepełnosprawnością

2021-10-11 11:36
ZAZ
Autor: Urząd Miasta Płocka

Zakład Aktywności Zawodowej w Płocku został utworzony na mocy Uchwały Rady Miasta Płocka, podjętej 26 sierpnia 2021 roku w celu przygotowania osób z niepełnosprawnością do niezależnego oraz – w miarę indywidualnych możliwości – aktywnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Swoją działalność zaczął 1 października 2021 roku przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Płocku. Jego dyrektorem został Tomasz Gorczyca – dotychczasowy rzecznik osób niepełnosprawnych. Podstawowym celem ZAZ jest aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnością, której efektem ma być znalezienie pracy na otwartym rynku dla największej ich liczby.

– Uroczyście otworzyliśmy Zakład Aktywności Zawodowej, dzięki któremu pracę zaczęło 16 osób z niepełnosprawnością – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Zakład daje im szansę na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie i zarabianie na siebie.

Zakład zatrudnia 16 osób, w większości absolwentów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Płocku (10 pracowników) – z niepełnosprawnością w stopniu znacznym i umiarkowanym – przy pracach ogrodniczych oraz porządkowych na terenie ośrodka. Ponadto zajmują się oni obsługą groty solnej i komory hiperbarycznej. Mogą też pracować na rzecz podmiotów zewnętrznych – firm czy osób prywatnych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl