Strażacy z OSP Trzepowo z nowym sprzętem

2021-10-19 9:14
OSP Trzepowo
Autor: Urząd Miasta Płocka

– By ratownicy mogli nieść nam pomoc, dbać o nasze bezpieczeństwo, sami muszą być bezpieczni – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski w poniedziałek w siedzibie OSP Trzepowo na uroczystości przekazania strażakom nowego wyposażenia.

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymali nowe hełmy z latarkami, komplety specjalnych ubrań, butów i rękawic. A także wentylator oddymiający. Koszt zakupu tego wyposażenia wyniósł 40 tys. zł. Został on sfinansowany w połowie z budżetu miasta, a w drugiej połowie z kasy Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Interwencje są najróżniejsze: pożary, wypadki drogowe, usuwanie gniazd owadów, wiatrołomów, czy akcja przeciwpowodziowa. OSP Trzepowo liczy obecnie 45 druhów (i druhen), z których 14 jest aktualnie gotowych do interwencji. Wystarczy, by obsadzić pełną załogą dwa wozy bojowe.

A tych ostatnich OSP Trzepowo ma …trzy. Dwa są współczesne, ten trzeci to ford international z 1963 roku, podarowany ochotnikom na początku lat 90 przez Szwedów. Jest sprawny technicznie i w razie wyjątkowej sytuacji może z powodzeniem wziąć udział w akcji ratunkowej. Choć na co dzień pełni funkcje reprezentacyjne.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!