Startuje seria ekologicznych podcastów spod znaku Audioriver [WIDEO]

2021-02-22 10:10 Mr. J
Audioriver
Autor: Jakub Chonchera Publiczność Audioriver podczas koncertu DUB FX

Czy muzyka i ekologia idą w parze? W jakim tonie powinniśmy rozmawiać o katastrofie klimatycznej? I czy to możliwe, żeby na równi z merytoryką, w trudnych rozmowach, doszukać się także dystansu i humoru? Audioriver goes green, edukacyjna akcja festiwalu Audioriver, przenosi ekologiczne dyskusje do podcastu.

W lutym festiwal Audioriver zmienia formułę akcji #audiorivergoesgreen i przenosi materiały edukacyjne na serwisy streamingowe w formie podcastu. Założenie rozmów się nie zmienia: będzie merytorycznie, treściwie i rzetelnie. Natomiast tym razem Festiwal będzie serwował gorzko-pikantne rozmowy, pełne emocji, frustracji i najszczerszych opinii, które wypłyną (a jakże!) z nieustającej miłości do planety. W podcaście klasycznie pojawią się eksperci i naukowcy, ale także muzycy, aktorzy i influencerzy, którzy pozostają w bliskich relacjach ze swoimi odbiorcami. 

- To już dziewiąty miesiąc, gdy wspólnie z Audioriver podejmujemy bardzo ważne tematy związane  z ekologią. Pomyśleliśmy, że forma podcastu daje nam dodatkowe możliwości – chcemy dalej poszukiwać faktów i wciąż dopytywać o to, co więcej można zrobić dzisiaj dla planety, ale także sprawdzić nowy grunt: trudne rozmowy, połączyć z dawką dobrego humoru i zdrowego dystansu – mówi Jagna Niedzielska, prowadząca rozmowy w ramach cyklu Audioriver Goes Green. 

Gośćmi pierwszego odcinka będą muzycy, którzy piszą i tworzą o miłości do planety oraz frustracjach związanych z jej dewastacją, ale także zmieniają swoje prywatne i zawodowe nawyki, żeby żyć w zgodzie ze środowiskiem: Piotr „Vienio” Więcławski, raper i współtwórca kultowego dla historii polskiej muzyki składu Molesta Ewenement oraz Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, tworzący zespół Kwiat Jabłoni. 

Audioriver Goes Green – akcja wspierana ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Jennifer Lopez i Halle Berry pokazują co robią, żeby wyglądać młodo | ESKA XD - Hotplota #15