Startuje Misja Przedszkolak! Jej cel to wyrównanie szans edukacyjnych dzieci

2021-06-02 11:42 Mr. J
kid
Autor: Pixabay

Dzieciaki w płockich przedszkolach integracyjnych biorą udział w wyjątkowym projekcie. Misja Przedszkolak – to program, który ma pomóc w wyrównywaniu szans edukacyjnych dzieci z niepełnosprawnościami i deficytami rozwojowymi.

Wsparcie skierowane jest do 3 przedszkoli i blisko 100 nauczycieli z Miejskich Przedszkoli Integracyjnych nr: 3, 16 oraz 33. W ramach projektu odbędą się szkolenia, przeprowadzone zostaną dodatkowe zajęcia dla dzieci a placówki doczekają się drobnych modernizacji.

W ramach projektu będą realizowane następujące typy operacji:

  • Realizacja dodatkowej oferty edukacyjnej i specjalistycznej umożliwiającej dziecku z niepełnosprawnością udział w wychowaniu przedszkolnym w MP 3 – zajęcia indywidualne (trening umiejętności społecznych, terapia ręki, gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna)
  • Rozszerzenie oferty MP 3 o dodatkowe zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne dzieci w zakresie stwierdzonych deficytów – zajęcia grupowe (trening umiejętności społecznych, terapia ręki, gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna)
  • Realizacja dodatkowej oferty edukacyjnej i specjalistycznej umożliwiającej dziecku z niepełnosprawnością udział w wychowaniu przedszkolnym w MP 33 – zajęcia indywidualne (sala doświadczania świata, trening umiejętności społecznych, sensoplastyka)
  • Rozszerzenie oferty MP 33 o dodatkowe zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne dzieci w zakresie stwierdzonych deficytów – zajęcia grupowe (sala doświadczania świata, trening umiejętności społecznych, sensoplastyka.
  • Realizacja dodatkowej oferty edukacyjnej i specjalistycznej umożliwiającej dziecku z niepełnosprawnością udział w wychowaniu przedszkolnym w MP 16 – zajęcia grupowe i indywidualne (terapia ręki, zajęcia psychologiczne, muzykoterapia)
  • Rozszerzenie oferty MP 16 o dodatkowe zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne dzieci w zakresie stwierdzonych deficytów – zajęcia grupowe i indywidualne (terapia ręki, zajęcia psychologiczne, muzykoterapia, zajęcia stymulujące mowę i myślenie, terapia behawioralna, kinezjologia edukacyjna.
  • Doskonalenie umiejętności, kompetencji nauczycieli MP 3, MP 16 i MP 33 do pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – kursy i szkolenia (kurs Trening umiejętności społecznych, szkolenie Kodowanie w przedszkolu, szkolenie Sensoplastyka)
  • Dostosowanie istniejących miejsc wychowania przedszkolnego do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami/deficytami w MP 3, MP 16, MP 33.

Projekt Miasta Płocka „Misja przedszkolak – równanie szans edukacyjnych dzieci z niepełnosprawnościami i deficytami rozwojowymi” uzyskał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!