Samorząd Mazowsza wspiera lokalne inwestycje w Płocku

2021-10-13 9:50
Struzik
Autor: arch. UMWM

Kolejnych 150 projektów otrzyma wsparcie z budżetu województwa w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. Wśród nich znalazło się 12 projektów z subregionu płockiego.

To m.in. rozbudowy i przebudowy dróg, modernizacje i rozbudowy obiektów szkolnych czy miejsc sportu i rekreacji. Dziś radni województwa mazowieckiego podjęli decyzję o dofinansowaniu kolejnych inwestycji. Na ten cel przeznaczonych zostanie w sumie aż 256 mln zł.

– Po raz kolejny w tym roku przeznaczamy środki z naszego budżetu na wsparcie samorządów lokalnych w realizacji projektów infrastrukturalnych. W ramach pierwszego rozdania do subregionu płockiego trafiło ponad 9 mln zł na 7 projektów. To pokazuje, że potrzeby wciąż są duże – podsumowuje wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

To kolejne rozdanie środków z budżetu województwa na realizację instrumentu zadań ważnych. Tym razem wsparcie otrzyma aż 150 projektów, w tym 12 z subregionu płockiego. Na ich realizację władze regionu przeznaczą ponad 23 mln zł.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl