Pożary w Grecji

i

Autor: PAP / EPA / KOSTAS TSIRONIS Pożary w Grecji

POŻARY w GRECJI - polscy strażacy pojadą walczyć z żywiołem

2021-08-07 10:44

Premier Mateusz Morawiecki napisał w sobotę na Twitterze, że na prośbę premiera Grecji skieruje do tego kraju grupę strażaków do walki z pożarami. Odprawę zaplanowano na sobotę o godzinie 14:00. Informację przekazało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Polscy strażacy lecą do Grecji

Premier napisał, że w piątek szef rządu Grecji Kyriakos Mitsotakis zwrócił się do niego z prośbą o wsparcie w gaszeniu szalejących pożarów w Grecji. Dodał, że zdecydował, iż już w sobotę grupa funkcjonariuszy z blisko 50 pojazdami Straży Pożarnej zostanie skierowana do pomocy sojusznikowi. Szef rządu podziękował jednocześnie MSWiA za szybkie działanie. Jak poinformował PAP młodszy kapitan Grzegorz Trzeciak z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, do Grecji pojedzie 143 strażaków i 46 pojazdów. Pożary szaleją na Eubei, na północny wschód od Aten, oraz w wielu miejscach w południowym regionie Peloponezu. Ogień dotarł na odległość 20 km od Aten. 

Poradnik Zdrowie - Co oznacza bliski kontakt?

W sobotę odprawa strażaków

Jak czytamy w komunikacie biura prasowego MSWiA, na polecenie premiera Mateusza Morawieckiego minister spraw wewnętrznych i administracji polecił Komendantowi Głównemu PSP przygotowanie grupy strażaków, którzy mają wesprzeć greckich partnerów. Od kilku dni Grecja walczy z ogromnymi pożarami. MSWiA poinformowało, że Polska skieruje do Grecji 143 strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz 46 pojazdów z Wrocławia i Poznania. Sprecyzowano, że są to dwa moduły do gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów. Zapotrzebowanie na pomoc otrzymano poprzez ERCC (Emergency Response Coordination Centre).

Odprawy grupy strażaków w punkcie koncentracji we Wrocławiu dokona w sobotę ok. godz. 14.00 zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Adam Konieczny. Następnie planowany jest wyjazd.

Źródło: PAP

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE