Skutki burzy nad Płockiem. Połamane drzewa i zalane ulice

2021-07-15 7:19
po burzy
Autor: Jakub Nowakowski

Nad Płockiem i okolicami miała miejsce ogromna nawałnica. To już kolejne takie zdarzenie w przeciągu zaledwie kilku dni. Do Centrum Zarządzania Kryzysowego w Płocku ciągle docierają kolejne wiadomości o zniszczeniach.

Służby miejskie i ratunkowe od godz. 23 otrzymywały liczne zgłoszenia o powalonych drzewach, zerwanych liniach telekomunikacyjnych, energetycznych, zalanych ulicach, wybitych deklach studzienek deszczowych i kanalizacyjnych, awariach oświetlenia ulicznego, przeciekających i zerwanych dachach.

Zastępca Komendanta PSP w Płocku poinformował, że do działań na terenie miasta skierowano wszystkie możliwe do dyspozycji jednostki państwowej straży pożarnej z terenu miasta i powiatu a także OSP Trzepowo.

Wodociągi Płockie poinformowały, iż w wyniku nocnej nawałnicy Stacja Uzdatniania Wody ul. Górna straciła zasilanie w związku z czym obecnie pracuje w trybie awaryjnym. Tym samym mogą nastąpić spadki ciśnienia wody w sieci, a nawet przerwy w dostawie wody dla mieszkańców Płocka.

Na terenie miasta występują liczne wiatrołomy i uszkodzenia drzew. Usuwane były na bieżąco przez PSP, obecnie służby miejskie sprzątają połamane konary i gałęzie. W wyniku powalenia drzew ucierpiały ogrodzenia na terenie przedszkola 34 i 11 oraz budynek Odwachu.

Na kilku skrzyżowaniach na skutek braku zasilania wciąż nie działa sygnalizacja świetna sterująca ruchem.  Rogatki automatyczne na ul. Słonecznej przeszły w tryb awaryjny i zostały opuszczone, konieczny objazd dla samochodów na ciągu Słoneczna-Grabówka do czasu naprawienia rogatek przez PKP.

Niestety synoptycy przewidują, że zjawisko silnych burz będzie powracało także w najbliższych dniach.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!