Pogoda na dziś - jaka aura w poniedziałek, 13.09?

2021-09-13 8:21
deszcz
Autor: pixabay.com deszcz

W poniedziałek na przeważającym obszarze kraju należy spodziewać się opadów deszczu. Jak powiedziała PAP Małgorzata Tomczuk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wyjątkiem będą województwa lubuskie i dolnośląskie.

Deszcze niemal w całym kraju

Na południowym wschodzie kraju i na Pomorzu deszcz może padać już w poniedziałek rano. Na pozostałych terenach Polski możliwe są lokalne rozpogodzenia. W ciągu dnia chmur zacznie przybywać we wschodniej połowie kraju, na północy oraz w terenach podgórskich.

"Na południowym wschodzie kraju oraz w województwie śląskim, świętokrzyskim i lubelskim spodziewamy się burz i opadów deszczu. W pozostałej części Polski, za wyjątkiem województwa lubuskiego i dolnośląskiego, będą przelotne opady deszczu. W ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie od 18 stopni na północy kraju, 20-22 stopnie w centrum do około 24 stopni Celsjusza na południu" - powiedziała Tomczuk.

Wywiad z Viki Gabor

14 stopni nad morzem

Noc z poniedziałku na wtorek zapowiada się spokojna, z zanikającymi opadami deszczu na wschodzie i na północy. W wielu miejscach kraju możliwe są mgły ograniczające widoczność do 200 metrów. Najchłodniej - 9 stopni - będzie na północnym wschodzie i w dolinach górskich. W pozostałych częściach kraju do 13 stopni. Najwięcej - 14 stopni Celsjusza - termometry wskażą nad morzem.

Źródło: PAP