iluminacja

i

Autor: Urząd Miasta Płocka

Płock stroi się na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok

2021-11-23 9:07

Rozpoczęło się już dekorowanie miasta na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Co roku Ratusz kupuje nowe ozdoby, aby upiększyć nimi kolejne miejsca. W tym roku też będzie kilka nowości.

Co roku Urząd Miasta kupuje nowe ozdoby, aby upiększyć nimi kolejne miejsca. W tym roku też będzie trochę zmian. Iluminacja w kształcie bombek, która ustawiona była na fontannie na Starym Rynku zostanie przeniesiona na bulwary wiślane. Tam będą również ozdoby z ubiegłego roku – czyli dekoracje wolnostojące 3D - Mikołaj i gwiazdki.

Natomiast na fontannie Afrodyta zostanie umieszczona, kupiona w tym roku, świetlna fontanna. Na Starym Rynku podświetlone będą też kamieniczki, na latarniach zawisły już ozdoby w kształcie parasolek, a na dwóch drzewkach będzie oświetlenie w kształcie sopli. Na ratuszu wyświetlane będą śnieżynki. Na Starym Rynku stanie też nowa choinka, którą kupiła Agencja Rewitalizacji Starówki.

Nowe ozdoby pojawią się też na ul. Tumskiej. Będą to nowe przewieszki nad ulicą. Oprócz nich będą, tak jak poprzednio, dekoracje 3D w kształcie prezentów umieszczone na zlokalizowanych na deptaku czterech fontannach. Kolejną nowością będzie też wykonanie podświetlenia ażurowych słoni na rondzie Tadeusza Borkowskiego przy zoo.

Natomiast koszt nowych ozdób kupionych przez miasto wyniósł ponad 62 tys. zł. Koszt montażu (i demontażu) wyniesie ponad 42,5 tys. zł.

Iluminacje umieszczane na latarniach włączają się razem z oświetleniem miasta, natomiast iluminacja na Starym Rynku włączona zostanie 6 grudnia o godz. 16.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE