Płock: policja zatrzymała 29-latka podejrzanego o produkcję narkotyków!

2021-10-11 11:16
Areszt, zatrzymanie, policja, kajdanki
Autor: Pixabay Kujawsko-pomorskie: Był ścigany ośmioma listami gończymi! Przed policją schował się za szafą - Zdj. ilustracyjne.

Substancje i przyrządy służące do produkcji środków odurzających znaleźli policjanci z Płocka na terenie rodzinnej posesji 29-letniego mieszkańca tego powiatu. W chwili zatrzymania miał on przy sobie 150 gramów ecstasy, sól kokainową oraz broń. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Komenda Miejska Policji w Płocku poinformowała w poniedziałek, że funkcjonariusze z tamtejszego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu zatrzymali w piątkowe popołudnie 29-latka, który, według wcześniejszych ustaleń, miał posiadać zabronione substancje oraz zajmować się ich produkcją - jak się okazało, podejrzenia te potwierdziły się.

"Mężczyzna miał przy sobie 150 gramów ecstasy, sól kokainową oraz broń. W toku przeszukania pojazdu jak i garażu na terenie rodzinnej posesji 29-latka policjanci zabezpieczyli kilka beczek z zawartością sypkich substancji służących najprawdopodobniej do produkcji środków odurzających, menzurki, wagę i innego rodzaju przedmioty do wytwarzania narkotyków" - przekazała w komunikacie płocka policja. Jak podkreślono w informacji, "29-latek przyznał, że ujawnione przyrządy produkcyjne, jak i substancje to jego własność".

Według Komendy Miejskiej Policji w Płocku, broń, jaką miał przy sobie w chwili zatrzymania mężczyzna, to replika, którą, jak twierdził, "nosił, bo czuł się zagrożony". Wszystkie substancje i przedmioty odnalezione w trakcie zatrzymania i przeszukania zostały zabezpieczone, a sam 29-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty. "Mieszkańcowi powiatu płockiego grozi nawet do 10 lat więzienia" - zaznaczono w komunikacie.

Nowy pomnik w Warszawie. Oto wielcy prezydenci: Starzyński i Kulski

Ile wiesz o spalaniu tłuszczu?

Pytanie 1 z 8
Powolne ćwiczenia spalają więcej tłuszczu niż intensywne cardio