Płock: policja zatrzymała 29-latka podejrzanego o produkcję narkotyków!

2021-10-11 11:16
Areszt, zatrzymanie, policja, kajdanki
Autor: Pixabay Kujawsko-pomorskie: Był ścigany ośmioma listami gończymi! Przed policją schował się za szafą - Zdj. ilustracyjne.

Substancje i przyrządy służące do produkcji środków odurzających znaleźli policjanci z Płocka na terenie rodzinnej posesji 29-letniego mieszkańca tego powiatu. W chwili zatrzymania miał on przy sobie 150 gramów ecstasy, sól kokainową oraz broń. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Komenda Miejska Policji w Płocku poinformowała w poniedziałek, że funkcjonariusze z tamtejszego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu zatrzymali w piątkowe popołudnie 29-latka, który, według wcześniejszych ustaleń, miał posiadać zabronione substancje oraz zajmować się ich produkcją - jak się okazało, podejrzenia te potwierdziły się.

"Mężczyzna miał przy sobie 150 gramów ecstasy, sól kokainową oraz broń. W toku przeszukania pojazdu jak i garażu na terenie rodzinnej posesji 29-latka policjanci zabezpieczyli kilka beczek z zawartością sypkich substancji służących najprawdopodobniej do produkcji środków odurzających, menzurki, wagę i innego rodzaju przedmioty do wytwarzania narkotyków" - przekazała w komunikacie płocka policja. Jak podkreślono w informacji, "29-latek przyznał, że ujawnione przyrządy produkcyjne, jak i substancje to jego własność".

Według Komendy Miejskiej Policji w Płocku, broń, jaką miał przy sobie w chwili zatrzymania mężczyzna, to replika, którą, jak twierdził, "nosił, bo czuł się zagrożony". Wszystkie substancje i przedmioty odnalezione w trakcie zatrzymania i przeszukania zostały zabezpieczone, a sam 29-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty. "Mieszkańcowi powiatu płockiego grozi nawet do 10 lat więzienia" - zaznaczono w komunikacie.

Nowy pomnik w Warszawie. Oto wielcy prezydenci: Starzyński i Kulski

Ile wiesz o spalaniu tłuszczu?

Pytanie 1 z 8
Powolne ćwiczenia spalają więcej tłuszczu niż intensywne cardio
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE