Drzewo

i

Autor: Pixabay

Płock otrzyma prawie 200 drzew w nagrodę! Wystarczyło zbierać elektrośmieci

2023-03-17 7:41

Program Polska Stolica Recyklingu skierowany jest do miast, ale także do szkół, instytucji kultury, jednostek miejskich. W zmaganiach w ubiegłym roku wzięło udział ponad 80 miast z całej Polski.

Rywalizacja opierała się na zbiórce elektrycznych śmieci przy wykorzystaniu: czerwonych pojemników na małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odbiorów domowych i z firm, zbiórek organizowanych w placówkach oświatowych oraz w czasie ekopikników. Pierwsze miejsce zajęły Siedlce, natomiast Płock został wyróżniony. W sumie w ramach programu zebranych zostało 17 tys. kg elektrośmieci. W nagrodę Fundacja Odzyskaj Środowisko wspólnie z mieszkańcami Płocka zasadzi 179 drzew.

– Dziękuję mieszkańcom Płocka za podjęcie konkretnych działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Pozbyliśmy się elektrośmieci w sposób umożliwiający ich recykling, ale dodatkowo otrzymamy drzewa do posadzenia na terenie Płocka. Bardzo ważny jest też walor edukacyjny i wyrobienie określonych postaw proekologicznych wśród mieszkańców – podsumowuje prezydent Andrzej Nowakowski.

Lokalizacja i termin sadzenia drzew zostanie ustalony wspólnie z Fundacją.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE