wisla lechia

Autor: Sebastian Wiciński / Wisła Płock S.A.

Piłkarze nożni Wisły nareszcie dopisali do swojego konta komplet punktów [WIDEO]

2020-12-14 22:28

W ramach 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy Wisła Płock rywalizowała dziś na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Nafciarze wygrali to spotkanie 1:0, a decydującą bramkę zdobył Dušan Lagator.

Od pierwszych minut to nasi zawodnicy starali się narzucić swój styl gry. Niestety w większości akcji brakowało albo dokładności ale na posterunku był golkiper rywali. W 65 minucie po zamieszaniu w polu karnym Lechii futbolówkę dostał Dušan Lagator, który pewnym strzałem dał Wiśle bramkę na wagę 3 punktów.

- Gratuluję moim piłkarzom postawy. Bardzo zależało nam na tym zwycięstwie, dawno tego nie czuliśmy, a w ostatnich tygodniach mocno pracowaliśmy, żeby wygrać spotkanie ligowe. To jest chyba najlepszy prezent na urodziny i dziękuje bardzo chłopakom - powiedział po meczu Radosław Sobolewski szkoleniowiec Nafciarzy.

Płocczanie w końcu zdobyli zatem komplet punktów w Gdańsku, a przy okazji przerwali serię pięciu ligowych meczów bez zwycięstwa. Następne, ostatnie w tej rundzie, ligowe spotkanie Nafciarze rozegrają już w piątek. 18 grudnia podejmą na własnym stadionie Podbeskidzie Bielsko-Biała. Początek o 18:00.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl