Pierogi, pizza i rosół z gęsiny! Wszystko to z okazji Dnia Kuchni Polskiej w Płocku

2022-11-10 7:16
PIerogi
Autor: Jakub Chonchera Kiedyś zjadłem wszystki pierogi przed świętami.

Już w najbliższą niedzielę w Płocku czeka nas Dzień Kuchni Polskiej! To wyjątkowe wydarzenie, które w naszym mieście, i nie tylko zresztą, obchodzone jest od przeszło dekady.

"Dzień Kuchni Polskiej" - największe polskie przyjęcie urodzinowe, okazja by radośnie świętować jubileusz. Urodziny Polski-Narodowe Święto Niepodległości.

Niepodległość Rzeczpospolitej i jej tożsamość kulturalna jest dziełem wspólnym, osiągniętym nie w rodzinnym zaciszu, a dziełem zbiorowym wielu pokoleń Polaków bez względu na ich poglądy polityczne, czy wyznanie. Dlatego, w dobie osłabienia więzi społecznych, warto kreować działania skłaniające do zacieśniania tych relacji i bezpośrednich spotkań. Warto rocznicę odzyskania niepodległości promować jako okazję do spotkań w szerszym niż rodzinne grono.

Na Startym Rynku w niedzielę od 12:00 czekać będzie na was muzyka na żywo, warsztaty kulinarne, stoiska z regionalnymi produktami, recytowanie wierszy Władysława Broniewskiego i wielki finał gotowania czyli pokaz kucharzy.​

W trakcie dotychczasowych edycji „Dnia Kuchni Polskiej” uczestniczyły w niej restauracje, kawiarnie, cukiernie i pizzerie, oprócz Płocka, również z innych miast Polski, w tym z Warszawy, Łodzi, Sokołowa Podlaskiego, Pułtuska czy Wejherowa, a także z zagranicy - z Chicago w USA i z Żytomierza na Ukrainie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE