Patryk Stępiński odchodzi z Wisły Płock. Przy Łukasiewicza 34 spędził 6 lat!

2020-02-28 12:20
Patryk Stępiński
Autor: Wisła Płock

Koniec lutego to czas pożegnania z kolejnym zawodnikiem Wisły Płock. Kontrakt z klubem za porozumieniem stron rozwiązał 25-letni boczny obrońca Patryk Stępiński. Defensor został tym samym wolnym zawodnikiem.

Swoje pierwsze poważniejsze piłkarskie kroki Stępiński stawiał w łódzkiej Szkole Mistrzostwa Sportowego. Później był on reprezentantem Widzewa. To właśnie z niego trafił do Płocka. Obrońca zasilił szeregi Nafciarzy dokładnie 29 sierpnia 2014 roku. Na swój debiut nie czekał długo. Oficjalnie zadebiutował w niebiesko-biało-niebieskich barwach zaledwie kilka dni po podpisaniu kontraktu. Miało to miejsce 7 września podczas wyjazdowego spotkania z Dolcanem Ząbki zakończonego bezbramkowym remisem. Mimo wieku Stępiński może pochwalić się jednym z najdłuższych staży w Wiśle Płock w której w sumie spędził aż 6 lat. Ma on również swój wkład w powrót Nafciarzy do Ekstraklasy.

Patryk Stępiński
Autor: transfermarkt.pl

W ciągu 6 lat spędzonych w Wiśle Płock mogliśmy zobaczyć Stępińskiego na murawie podczas 112 spotkań. Defensor zanotował w nich jedną bramkę i trzy asysty. W rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 zagrał natomiast w 3 spotkaniach. W sumie uzbierał w nich 221 minut na boisku. Po zimowej przerwie tylko raz znalazł się w kadrze meczowej.