Ośnicka jak nowa! Kolejna ulica w Płocku wyremontowana

2020-06-29 8:10 JJ
ośnicka
Autor: Urząd Miasta Płocka

Na osiedlu Wyszogrodzka dobiegła końca budowa ulicy Ośnickiej. To urokliwa osiedlowa ulica, która prowadzi do nadwiślańskiej skarpy. Do użytku została oddana miesiąc wcześniej przed planowanym terminem.

Wybudowana ulica to odcinek o długości 367 m i szerokości 6 m. Nawierzchnia jezdni oraz chodniki są wykonane z kostki betonowej. Po obu stronach jezdni powstały chodniki i wjazdy do posesji. Na ulicy zamontowano nowe słupy energetyczne i nowoczesne oprawy uliczne w technologii LED.

- Budowa ulicy Ośnickiej kosztowała 2,1 mln zł. W ciągu ulicy powstała także nowa infrastruktura podziemna – kanalizacja deszczowa o długości 220 m wraz z odwodnieniem terenu. To pierwszy etap inwestycji na ul. Ośnickiej. Jeszcze w tym roku przystąpimy do projektowania kolejnych odcinków i sięgaczy - mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Zakres drugiego etapu budowy ul. Ośnickiej zaplanowany do realizacji w 2020 r. będzie obejmował opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej w zakresie nawierzchni drogi wraz z chodnikami, wjazdami, dojściami do posesji oraz miejscami postojowymi, oświetleniem ulicznym, odprowadzeniem wód opadowych, odprowadzeniem ścieków sanitarnych, odcinkami kanalizacji sanitarnej, deszczowej i wodociągowej w granicach pasa drogowego wraz z usunięciem kolizji powstałych przy projektowaniu nowej drogi z istniejącym uzbrojeniem technicznym w ulicy Ośnickiej w kierunku trasy ks. Jerzego Popiełuszki wraz z sięgaczami.

Barierkowy absurd w Trzebnicy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.