ORLEN Wisła Płock – KPR Gwardia Opole 26:20

Autor: SPR Wisła Płock

Orlen Wisła Płock nadal niepokonana w lidze. Doskonała druga połowa Nafciarzy

2020-02-03 12:03

Podopieczni Xaviera Sabate wygrali swoje 19 spotkanie w obecnym sezonie. Tym razem pokonali oni Gwardię Opole 26 do 20. Rywale jednak postraszyli i do przerwy wygrywali 1 bramką. Na szczęście dobra druga połowa pozwoliła Nafciarzom cieszyć się z kompletu punktów.

Płocczanie zaczęli dobrze. Dwa karne obronił Ivan Stevanocić a potem bramkę dla Nafciarzy zdobył Ziga Mlakar. W ofensywie doskonale radził sobie Michał Daszek, u którego nie widać już śladu po niedawnej kontuzji. Niestety rywale pokazali, że tanio skóry nie sprzedadzą i powoli zaczęli odrabiać straty. Szło im na tyle dobrze, że do szatni schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron zawodnicy Xaviego Sabate wyraźnie przyśpieszyli i nie dość, że odrobili stratę to po pięciu minutach byli już na prowadzeniu 16 do 14. Między słupkami Wisły doskonali spisywał się Stevanović. Na kwadrans przed końcem pojedynku było już 22:16. Przerwy na żądanie szkoleniowca Gwardii nie pomagały a Wisła powiększała przewagę ostatecznie wygrywając 26 do 20.

A już we wtorek 4 lutego podopieczni Xaviera Sabate rozegrają kolejną Świętą Wojnę. Tym razem w Kielcach zmierzą się drużyną Vive. Początek spotkania o 18:30