WOPR AUTO

i

Autor: Urząd Miasta Płock

Nowy samochód dla płockiego WOPR. Parametry techniczne pozwolą ratownikom pracować w ekstremalnych warunkach

2023-02-28 11:51

Nowy pick-up dla woprowców to nowoczesny samochód z zamkniętym przedziałem ładunkowym o pojemności silnika 1.9 l i mocy 163 KM. Jest wyposażony w automatyczną sześciobiegową skrzynię biegów oraz napęd 4×4.

Nowe auto będzie wykorzystywane do prowadzenia działań ratowniczych, zabezpieczających, ale także eliminujących potencjalne zagrożenia na płockich akwenach wodnych. Rozległy obszar działania płockiego WOPR powoduje, że ratownicy będą wykorzystywać auto również do transportu sprzętu ratowniczego i ratowników oraz do działań podejmowanych w trakcie powodzi oraz innych klęsk żywiołowych.

Całkowity koszt zakupu nowego samochodu to 225 tys. zł, z czego miasto Płock przekazało na ten cel kwotę w wysokości 50 tys. zł. Zakup został również współfinansowany ze środków NFOŚiGW, Powiatu Płockiego oraz PKN ORLEN.

To nie pierwszy raz, gdy Miasto Płock wspiera WOPR. Przekazuje środki na ich działalność patrolową, prewencyjną i edukacyjną. Pomaga także w zakupie sprzętu, a z Budżetu Obywatelskiego Płocka w 2018 roku został sfinansowany zakup specjalistycznej łodzi ratunkowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE