Boiska Płock

i

Autor: Urząd Miasta Płocka

Nowy kompleks sportowy przy płockiej szkole

2022-04-11 10:38

Okazją do zaprezentowania kompleksu sportowego na osiedlu Kolegialna był Finał Mistrzostw Lekkoatletycznych szkoły, który odbył się w piątek 8 kwietnia. Uczniowie rywalizowali w turnieju piłki nożnej a także w konkurencjach lekkoatletycznych – pchnięciu kulą i biegach sprinterskich.

Przy ul. Padlewskiego powstał zespół obiektów, którego „sercem” są dwa boiska wielofunkcyjne. Są różnej wielkości. Większe można wykorzystywać – w zależności od potrzeb – do gry w piłkę ręczną, piłkę nożną lub siatkówkę albo też tenisa. Poszczególne elementy obiektu, pozwalają na montaż odpowiedniego wyposażenia, są też łatwe do demontażu. Drugie boisko – mniejsze – służy do gry w siatkówkę lub koszykówkę. Kosze do uprawiania tej ostatniej dyscypliny zamontowane są na stałe, słupki do powieszenia siatki do piłki siatkowej są demontowane. Obydwa boiska opina wspólna sześciometrowej wysokości siatka – piłkochwyt. Całość otacza czterotorowa bieżna lekkoatletyczna z tartanu, która w jednym miejscu „zamyka się” skocznią do skoku w dal.

Zawsze to podkreślam – najważniejsze są inwestycje w przyszłość dzieci i młodzieży. Jednym z takich przedsięwzięć jest kompleks sportowy Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości. Przy ul. Padlewskiego wybudowaliśmy dwa boiska wielofunkcyjne, bieżnię lekkoatletyczną, skocznię do skoku w dal, rzutnię do pchnięcia kulą, a także fragment szkolnego ogrodzenia oraz drogę dojazdową do nowego kompleksu sportowego – podsumował inwestycję prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Koszt inwestycji to 2,23 mln zł. Z budżetu miasta zapłaciliśmy prawie 900 tys. zł, a 1,35 mln zł pochodzi z dofinansowania z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE