Nie wiadomo dokładnie, kiedy ani gdzie wybuchła epidemia papyrolizy...

2021-06-09 12:50 Mr. J
teatr
Autor: Teatr Dramatyczny

W 2021 roku przypada setna rocznica urodzin Stanisława Lema, jednego z najpoczytniejszych polskich pisarzy science-fiction, którego twórczość zaliczana jest do kanonu światowej literatury. Płocki teatr planuje uczcić tego wybitnego autora i w czerwcu zaprezentuje spektakl na podstawie jego powieści.

Spektakl "Historia ziemi. Epoka chaotycka" powstał na podstawie scenariusza filmowego "Pamiętnik znaleziony w wannie" Stanisława Lema i Jana Józefa Szczepańskiego.

plakat teatr
Autor: Teatr Dramatyczny

Papyroliza zrujnowała życie gospodarcze. W epoce owej niepodobna się było urodzić, wzrastać, kształcić, pracować, podróżować ani zdobywać środków utrzymania bez pośrednictwa papyru.

Tak wkroczył neogen w czasy chaotyckie. Wiedzę przekazywano ustnie – pod postacią wykładów, a słuchacze ich stali się potem wychowawcami następnego pokolenia. Największą klęskę poniosły nauki humanistyczne. Ocalono ledwie drobny ułamek spuścizny literackiej.

Świat pogrążony w chaosie poznajemy razem z Pierwszym – agentem uwięzionym w tajnym, podziemnym kompleksie rządowym, gdzie wszyscy mówią szyfrem i każdy donosi na każdego. Niczym bohater Franza Kafki próbuje odnaleźć się w urzędniczej machinie i zrozumieć swoją rolę. Kim jest Pierwszy? Czy może komuś ufać? I jaka jest jego prawdziwa misja? Zapraszamy do świata dystopii Stanisława Lema.

Premiera na Dużej Scenie już 19 czerwca.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl