spr

Autor: SPR Wisła Płock

Nafciarze w Final Four! Historyczny sukces Orlen Wisły Płock w europejskich pucharach

2021-04-21 12:54

We wtorkowy wieczór Orlen Wisła Płock stanęła w ORLEN Arenie przed szansą awansu do FINAL4 EHF Ligi Europejskiej. Płocczanie tę szansę wykorzystali pokonując duński GOG 31:26. I to oni zagrają 22-23 maja w Mannheim o zwycięstwo w Lidze Europejskiej.

Zadanie przed Nafciarzami było bardzo trudne. W pierwszym meczu w Gudme przegrali z Duńczykami różnicą 3 bramek. W Płocku musieli zatem wygrać różnicą czterech goli. Do przerwy był remis 13:13 i czuć było niepokój o końcowy rezultat. Po przerwie płocki zespół zagrał zdecydowanie lepiej zarówno w obronie jak i w ataku. Fenomenalnie w bramce spisywał się Adam Morawski, który swoimi udanymi interwencjami motywował do walki kolegów. W tej części meczu szczypiorniści Wisły kilka razy doprowadzali do 2-3 bramkowej przewagi, ale zawodnicy GOG ją niwelowali.

Dopiero w końcówce meczu, kiedy na zegarze pozostawało 5 min. do końca płocczanie wywalczyli 5-6 bramkowa przewagę. Emocje sięgały zenitu w ostatnich sekundach. Duńczycy mieli piłkę i w bramce Orlen Wisły kolejny raz fenomenalnie interweniował Adam Morawski. Płocczanie odzyskali piłkę i ostatnim rzutem w meczu ustali wynik 31:26.

Do Final Four awansowały taDo Final Four awansowały także trzy zespoły z Niemiec Rhein-Neckar, SC Magdeburg oraz Fuchse Berlin. Finałowy turniej odbędzie się 22-23 maja w niemieckim Mannheim. kże trzy zespoły z Niemiec Rhein-Neckar, SC Magdeburg oraz Fuchse Berlin. Finałowy turniej odbędzie się 22-23 maja w niemieckim Mannheim.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?