Nafciarze mają kolejnego młodzieżowca w składzie!

2020-06-29 13:02 JJ
Fryderyk Gerbowski
Autor: Sebastian Wiciński / Wisła Płock S.A.

Środkowy pomocnik Fryderyk Gerbowski został nowym zawodnikiem Wisły Płock. Reprezentant Polski U-17 trafi do nas na zasadzie transferu gotówkowego z Escoli Varsovia i właśnie podpisał trzyletni kontrakt z płockim klubem.

Fryderyk Gerbowski urodził się 17 stycznia 2003 roku. Do tej pory występował w Escoli Varsovia, w której jesienią zagrałw 12 spotkaniach w Centralnej Lidze Juniorów U-19, notując bramkę i asystę. Nasz nowy zawodnik to nominalny środkowy pomocnik, który regularnie powoływany jest przez Marcina Dornę do młodzieżowych reprezentacji Polski, ostatnio do kadry lat 17.

- Otrzymałem ofertę z Wisły Płock i razem z rodzicami uznaliśmy, że jest to dobry kierunek, żeby rozwijać się i zacząć trenować z zespołem ekstraklasowym. Na pewno chciałbym stale podnosić swoje umiejętności, a moim celem na teraz jest po prostu zostać w pierwszej drużynie, łapać minut i z czasem budować coraz mocniejszą pozycję. Myślę, że moją bardzo mocną stroną jest przegląd pola, a technika, przerzut, podanie prostopadłe i utrzymanie piłki przy nodze także należą do moich atutów - powiedział Fryderyk Gerbowski, chwilę po parafowaniu umowy.

Umowa Gerbowskiego z Wisłą Płock wejdzie w życie 1 sierpnia 2020. Niewiele później Fryderyk rozpocznie przygotowania do sezonu 2020/2021 z pierwszą drużyną Nafciarzy.

Małe bażanty złociste w ZOO w Muszynie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.