Na Podolszycach powstanie boisko do piłki ręcznej plażowej

2021-07-19 9:02
Petra
Autor: BHT Petra Płock

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podpisał umowę o dofinansowanie budowy boiska do piłki ręcznej plażowej w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2021. Boisko do piłki ręcznej plażowej to inwestycja w ramach Budżetu Obywatelskiego Płocka.

Nowe boisko powstanie na terenie Centrum Sportów Ekstremalnych na Osiedlu Podolszyce Północ w kompleksie sportowo-rekreacyjnym obejmującym: Flow Park, boisko do piłki siatkowej oraz boisko do tenisa ziemnego.

Boisko będzie składać się z pola gry, dwóch pól bramkowych, strefy zmian oraz strefy wejścia bramkarza. Ponadto wykonana zostanie strefa bezpieczeństwa wokół boiska. Wyposażenie boiska stanowić będą: bramki systemowe wraz z siatką, linie do wyznaczenia pola gry, trybuny oraz elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery. Zakłada się także odwodnienie boiska i terenu do niego przyległego.

Szacunkowy koszt zadania: ok. 320 tys. zł. Uzyskane dofinansowanie w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2021 to 200 tys. zł.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE