Moja Komenda także w Płocku. Policjanci przypominają o funkcjonowaniu aplikacji!

2020-02-17 11:41 K.K
Policja
Autor: pixabay.com Akcja smog: Policja wyjedzie na ulice

Aplikacja zapewnia każdemu użytkownikowi dostęp do informacji o adresach i numerach telefonów obiektów policyjnych oraz kontakt ze wszystkimi dzielnicowymi na terenie kraju. W tym także Płocka. Moja Komenda powstała z myślą o osobach, które kontaktują się z Policją w sytuacjach innych, niż te bezpośrednio zagrażające życiu lub zdrowiu.

Baza danych aplikacji zawiera informacje o wszystkich obiektach policyjnych dostępnych dla interesantów, a także dane kontaktowe przeszło 8 tysięcy dzielnicowych z całego kraju. Moja Komenda została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji o jednostkach Policji, jak i dzielnicowych. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie aplikacja sama odnajdzie najbliższy policyjny obiekt, wskaże trasę dojścia lub dojazdu.

Aby odszukać dzielnicowego wystarczy wprowadzić miejscowość, nazwę ulicy i numer posesji. Aplikacja sama wyszuka wtedy dzielnicowego, który dba o ten rejon. Co warte podkreślenia wprowadzono zasadę stałego numeru telefonu komórkowego oraz adresu e - mail, który jest przypisany do określonego rejonu. Co za tym idzie w sytuacji zmiany na stanowisku dzielnicowego, dane te nie ulegają zmianie.

Dzielnicowi nie pełnią służby całodobowo. W sytuacji kiedy dzielnicowy nie odbiera służbowego telefonu komórkowego, aplikacja jednym kliknięciem przekieruje użytkownika do jednostek, w których pełnią oni służbę. Tam uzyskać można informacje dotyczące dzielnicowych.