Mateusz Szwoch związał się z Wisłą Płock nową umową

2021-07-29 10:56
szwoch
Autor: Wisła Płock

Obecny kontrakt ofensywnego pomocnika będzie obowiązywał do 30 czerwca 2024 roku.

Do końca sezonu 2018/2019 był już piłkarzem wyjściowej jedenastki i na dobrą sprawę nie zmieniło się to aż do dziś. W kolejnych rozgrywkach opuścił zaledwie dwa ligowe spotkania, co było spowodowane nadmierną liczbą żółtych kartek. W minionej kampanii zagrał już za to we wszystkich możliwych spotkaniach PKO BP Ekstraklasy. Na sukces z pewnością złożył się też fakt, iż z powodzeniem może występować zarówno na jednym ze skrzydeł, jak i bliżej środka pola. Dzięki temu potrafił zdobyć zaufanie u każdego trenera, który prowadził Nafciarzy w ciągu ostatnich trzech lat. W międzyczasie stał się też etatowym wykonawcą stałych fragmentów gry. Licząc wszystkie rozgrywki, w niebiesko-biało-niebieskich barwach zagrał łącznie 84 razy, dokładając do tego dwanaście goli i kilkanaście ostatnich podań.

Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że ostatni sezon był jego najlepszym w karierze. Złożyło się na to dokładnie 30 występów w lidze, w których udało mu się zdobyć 6 bramek i zanotować aż 12 asyst! Ponadto, przed obecnym sezonem zapadła decyzja, że stanie się też jednym z członków rady drużyny Wisły Płock. Oznacza to, że w przypadku nieobecności Jakuba Rzeźniczaka i Dominika Furmana to właśnie on będzie wyprowadzał na boisko zespół z kapitańską opaską na ramieniu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl