Krzysztof Janus wraca do Wisły Płock

2022-07-27 6:13
Janus
Autor: Wisła Płock S.A.

Kontrakt z piłkarskim klubem podpisał Krzysztof Janus, który przez najbliższe dwa lata będzie występował w drugim zespole Nafciarzy. Dodatkowo 36-letni piłkarz poprowadzi treningi indywidualne w Akademii Wisły Płock.

Dla urodzonego 25 marca 1986 roku Janusa to powrót na Łukasiewicza 34 po siedmioletniej przerwie. W latach 2012-2015 doświadczony pomocnik rozegrał w naszych barwach 93 spotkania i zdobył aż 28 bramek, co czyni go jednym z najskuteczniejszych strzelców Wisły Płock w XXI wieku.

W sezonie 2012/13 prawoskrzydłowy przyczynił się do awansu na zaplecze ekstraklasy, a następnie dwukrotnie zostawał najlepszym snajperem drużyny trenera Marcina Kaczmarka. Po rozgrywkach 2014/15 przeniósł się do KGHM Zagłębia Lubin, z którym szybko sięgnął po brązowy medal ekstraklasy. W kolejnych latach występował jeszcze w Arce Gdynia i Odrze Opole. Tylko w minionej kampanii zaliczył 31 meczów, 4 gole i 2 asysty w Fortuna 1. Lidze.

Od teraz Janus swoim doświadczeniem będzie wspomagał zawodników drugiego zespołu Nafciarzy oraz młodych adeptów Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisła Płock, gdzie poprowadzi treningi indywidualne.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE