Klucze do kolejnych "Mieszkań na Start" rozdane

2020-07-02 10:06 JJ
umowy
Autor: Urząd Miasta Płocka

„Mieszkania na start” trafiły do kolejnych lokatorów. Do kamienicy przy ul. Kościuszki 3b z początkiem lipca wprowadziło się dwanaście rodzin.

Budynek przy ul. Kościuszki ma dwie funkcje. Cały parter zajmuje Mediateka, gdzie swoje zbiory multimedialne udostępni mieszkańcom Książnica Płocka. Na pierwszym piętrze i poddaszy kamienicy jest dwanaście mieszkań o powierzchni od 33 do 45 m kw. Lokale wykończone są pod klucz – z panelami i terakotą na podłogach, glazurą w łazienkach, białym montażem, drzwiami wewnętrznymi, gniazdkami i kontaktami elektrycznymi. Ich mieszkańcy mają też dostęp do komórek lokatorskich usytuowanych na tych samych piętrze, co ich mieszkanie.

mieszkania
Autor: Urząd Miasta Płocka

- Jeszcze kilkanaście miesięcy temu stała tu kamienica, która zupełnie nie przypominała tej obecnej. Podjęliśmy się wyzwania, aby nie tylko wyremontować budynek, ale przede wszystkim tchnąć w niego życie – mówił prezydent Andrzej Nowakowski

Budowa kamienicy przy ul. Kościuszki kosztowała ponad 8,6 mln zł, część mieszkalna – 3,2 mln zł. Inwestycja była finansowana z kilku źródeł, m.in. z wykorzystaniem środków z Banku Gospodarstwa Krajowego.

mieszkania
Autor: Urząd Miasta Płocka

Wszystkie dwanaście mieszkań jest wynajmowanych w ramach programu „Mieszkania na start”. Co roku trafiają do niego kolejne lokale w remontowanych lub nowobudowanych budynkach. W przyszłym roku oddanych do użytku zostanie ponad 100 mieszkań. Wnioski o „Mieszkania na start” można składać do 30 września.

Barierkowy absurd w Trzebnicy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.